TYDZIEŃ PROFILAKTYKI W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W LANDZMIERZU 

W dniach 20-24.03.2023r. obchodziliśmy w szkole tydzień profilaktyki. W ramach akcji podjęto szereg działań propagujących zdrowy styl życia. Każdego dnia dominował inny kolor ubioru. 

W poniedziałek hasłem przewodnim było „Stop nałogom”. Uczniowie klasy 8 brali udział w quizie związanym z wiedzą o środkach psychoaktywnych. W klasie 4  odbyły się zajęcia dotyczące kampanii społecznych. Uczniowie wykonywali plakaty na temat szkodliwości nikotyny i uzależnień. Młodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach  z pedagogiem „Czy potrafię być asertywny?, podczas których uczyli się jak odmawiać, kiedy ktoś proponuje papierosy lub inne substancje psychoaktywne. Wykonali także prace plastyczne „Zły papieros”. 

We wtorek cała szkoła zaangażowała się w wykonywanie zdrowych posiłków – sałatek i szaszłyków z warzyw i owoców. Było kolorowo, smacznie i zdrowo. 

Hasłem przewodnim środy była WODA. Uczniowie mili okazję pobawić się eksperymentami  z wodą, a także zobaczyć film o potrzebie oszczędzania wody na świecie. Wykonali piękne plakaty dotyczące dotyczące wody pitnej na świecie,  przeprowadzony został „Quiz o wodzie” oraz rozmowy na temat braku dostępu do wody. 

Czwartek dotyczył  bezpieczeństwa w Internecie i poza nim. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących radzenia sobie z agresją, oglądali filmiki dotyczące cyberprzemocy i zachowań bezpiecznych w Internecie. 

Na zakończenie, w piątek w celu integracji i budowania pozytywnych więzi, Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Gofra.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content