22 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca.

Obchody Dnia Wody w naszej szkole miały na celu uświadomienie społeczności szkolnej wpływu prawidłowego gospodarowania wodą na kondycję gospodarczą i społeczną państwa. Podkreślono, że picie wody sprzyja zachowaniu dobrego samopoczucia i zdrowia człowieka. Zwrócono uwagę na poszukiwanie naturalnych rozwiązań problemów związanych z niedoborem wody na świecie. Włączyliśmy się w akcję Światowy Dzień Wody z PAH! Szkoła przystąpiła do współpracy z Polską Akcja Humanitarną, dzięki czemu otrzymała ciekawe materiały edukacyjne, plakaty i scenariusze zajęć. W przygotowania do Dnia Wody zaangażowana była cała społeczność szkolna. Uczniowie przygotowali plakaty dotyczące wody pitnej na świecie, przeprowadzony został „Quiz o wodzie” oraz rozmowy na temat powiązań między brakiem dostępu do wody, a możliwością edukacji. Wykonywali doświadczenia badając „Niezwykłe właściwości wody”: rozpuszczalność substancji w wodzie, siłę wyporu, gęstość, zjawisko dyfuzji i osmozy. Wszystkie doświadczenia były dostosowane do poziomu wiedzy i umiejętności uczniów.

W dniu szkolnych obchodów Dnia Wody uczniowie mieli na sobie strój symbolizujący wodę, obejrzeli filmy „Woda nie tylko w kranie” „Oszczędzanie wody to za mało”. Uczniowie klas młodszych mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z tego tematu w oparciu o udostępnione materiały. Święto Wody było wspaniałym, radosnym dniem, który dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych chwil. Przypomniał uczniom o tym, że trzeba chronić wodę, bo jej zasoby na Ziemi są ograniczone.

Ten szczególny Dzień doskonale się wpisał w harmonogram działań realizowanych w szkole, w ramach ”Tygodnia profilaktyki” ”.

W ramach podsumowania obchodów Światowego Dnia Wody z PAH w naszej szkole zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content