Obchody Dnia Świętego Marcina w Biadaczowie

10 listopada w Biadaczowie po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Świętego Marcina. Świętowanie rozpoczęliśmy od mszy świętej. Następnie wyruszyliśmy w pochód na spotkanie ze świętym Marcinem. Następnie zgromadziliśmy się przy wspólnym ognisku. Uczniowie klas 1, 3, 4 zaśpiewali piosenki o świętym Marcinie oraz przedstawili krótko jego życiorys w języku niemieckim. Uradowali tym wszystkich obecnych, a w szczególności mieszkańców #CentrumOpiekiiRehabilitacjiOstoja#, w którego pobliżu odbywało się wspólne świętowanie. Nie zabrakło tradycyjnych rogali świętomarcińskich, zapewnionych przez sołtysa wsi Landzmierz. Wspólne biesiadowanie zakończyło się pieczeniem przy ognisku kiełbaski zapewnionej przez naszą radę rodziców. Samodzielne pieczenie kiełbasek sprawiło ogromną radość wszystkim biesiadnikom. BARDZO DZIĘKUJEMY Wszystkim ! organizatorom tego wydarzenia: księdzu proboszczowi, sołtysowi, kierownictwu i pracownikom Centrum Opieki i Rehabilitacji Ostoja, Mniejszości Niemieckiej wsi Landzmierz, oraz oczywiście zaangażowanym rodzicom i uczniom z naszej szkoły. Wszyscy spisali się na medal 🙂 Wszystkim licznie przybyłym gościom bardzo dziękujemy za obecność i uczestnictwo w tym wydarzeniu:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content