nauczanie w szkole kl.1 i 2 od 6 maja 2021

Dzień dobry, drodzy Uczniowie poniżej przedstawiam wszystkie informacje dotyczące aktualności związanych z sytuacją epidemiczną w naszym kraju i zaplanowany harmonogram stopniowego luzowania obostrzeń. Harmonogram może zmieniać się w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej. Pomimo znoszenia obostrzeń, pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa! Ponadto przypominam,że dzisiaj i jutro tj. 4 i 5 maja 2021 r. w naszej szkole mamy dni wolne od zajęć dydaktycznych. Zajęcia dydaktyczne rozpoczynamy w czwartek 6 maja br. . Uczniowie klasy 1 i 2 przychodzą do szkoły, a uczniowie klasy 6 i 7 mają naukę zdalna. Świetlica funkcjonuje bez zmian od godz. 7.00 do godz. 16.00. Ponadto  życzę Wam dużo słońca i do zobaczenia Alicja Grszka-Bury - dyrektor szkoły

OD 1 MAJA

Jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju – otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

Sport – uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:

• limit – max. 50 osób

Sport  uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach:

• dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży
  • max. 50 proc. obłożenia obiektu

OD 4 MAJA

Kultura – otwarte galerie sztuki i muzea:

• limit 1 osoby na 15 m2
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Handel – otwarte sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe

• limit 1 osoby na 15 m2
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Kult religijny – nabożeństwa z limitem osób:

• limit 1 osoby na 15 m2 w świątyniach
  • rekomendacja odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu

Edukacja – szkoły podstawowe:

• nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowej
  • ścisły reżim sanitarny – m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy

OD 8 MAJA

Hotele – otwarte dla gości:

• max 50 proc. obłożenia obiektu
  • zamknięte restauracje oraz strefa welness&spa

OD 15 MAJA

Noszenie maseczek na świeżym powietrzu – zniesienie obowiązku:

• Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.
  • Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu) – otwarte ogródki restauracyjne:

• działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik

Kultura – otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu:

• max 50 proc. obłożenia
  • działalność w ścisłym reżimie sanitarnym

Imprezy okolicznościowe na zewnątrz  możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:

• limit do 25 osób
  • w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej)

Edukacja – szkoły podstawowe i średnie:

• nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych
  • nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich
  • ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy