KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Szanowni Państwo, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie

Od 25 marca będą obowiązywały nowe zasady nauczania zdalnego. Zmiany zostały wprowadzone przez dwa rozporządzenia wydane 20 marca 2020. Rozporządzenie przedłuża ograniczenie funkcjonowania placówek oświatowych do 10 kwietnia oraz określa funkcjonowanie szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19.

Informuję, że od 25 marca do 10 kwietnia zadania szkoły będą realizowane z użyciem technik i metod kształcenia na odległość.

Po uwzględnieniu potrzeb edukacyjnych, wieku uczniów, zaleceń medycznych odnośnie czasu korzystania z urządzeń, a także sytuacji rodzinnej dzieci ustalam co następuje;

1. W klasie I praca będzie realizowana jak dotychczas, z tym że nauczyciele uczący będą na bieżąco monitorowali zaangażowanie uczniów i dostosowywali treści i formy do sytuacji. Nauczyciele określą ponadto szczegółowo sposób konsultacji dla rodziców. Dopuszcza się tworzenie tzw. grup na komunikatorach. Główna komunikacja będzie odbywać się za pomocą Office 365.
  2. Klasy V - VI będą realizować zmodyfikowany, tymczasowy plan nauczania. Plan nauczania zawiera wszystkie przedmioty, których nauka może być realizowana i monitorowana zdalnie. Przedmioty takie jak plastyka, muzyka, w-f, technika, zajęcia rozwijające kreatywność realizowane będą poprzez zadania umieszczane na Office 365, jednak treści przekazywane do ćwiczeń /zadań będą koncentrowały się na realizacji podstawy programowej.
  3. Nauczyciele przygotowując lekcje wezmą pod uwagę wiedzę o dostępnym dla uczniów sprzęcie oraz fakt, że samodzielne uczenie się jest przez uczniów dopiero kształtowane i rozwijane.
  1. Nauczyciele zmodyfikują programy nauczania, koncentrując się na twórczej i ciekawej realizacji podstawy programowej.
  2. Nauczyciel sam dobiera metodę pracy zdalnej, biorąc pod uwagę umiejętności własne, zasoby sprzętowe uczniów oraz rekomendowane przez MEN i ośrodki związane z oświatą platformy edukacyjne. Nauczyciel informuje ucznia i rodziców o ustalonych przez siebie zasadach pracy, uzyskiwaniu informacji zwrotnych oraz formach konsultacji.
  3. Frekwencja będzie szacowana na podstawie udziału w lekcjach on-line, odbieranych wiadomości mailowych, zadawanych pytań, przesłanych pracach. Każdy nauczyciel powinien posiadać wiedzę o orientacyjnej frekwencji uczniów. Nie zaznaczamy jej jednak w dzienniku.
  4. Nauczyciele klas V-VI określą zasady i formy konsultacji z uczniami i rodzicami do dnia 27 marca.
  5. Praca ucznia będzie monitorowana i oceniana. Zalecana jest forma oceniania kształtującego. Oceniane będą wypracowania, zadania obliczeniowe, ćwiczenia. Zgodnie z zasadami ujętymi w Statucie szkoły. Prace artystyczne i ćwiczenia fizyczne będą ocenione po powrocie do szkoły.
  6. Pozostajemy w kontakcie. Uczmy się od siebie wzajemnie. Życzę nam wszystkim cierpliwości i zrozumienia wzajemnego.
  7. Koordynatorem działań i osobą, z którą kontaktują się rodzice w sprawach organizacyjnych jest wychowawca.

Należy pamiętać o tym, że część uczniów przebywa poza domem, a dostęp do Internetu ma za pośrednictwem rodziców.