Tydzień profilaktyki w szkole 2019

To szczególny tydzień podczas którego codziennie zajmujemy się naszym zdrowiem poprzez akcje, które obywają się na terenie naszej szkoły.

W poniedziałek, wtorek i środę w ramach akcji „Zdrowe śniadanie” uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali zdrowe i kolorowe śniadania.

W poniedziałek uczniowie tworzyli w klasach plakaty profilaktyczne przeciwko uzależnieniom związanym z papierosami, alkoholem, narkotykami i innymi szkodliwymi substancjami. Prace można zobaczyć na gazetce szkolnej.

W czwartek zadbaliśmy o profilaktykę antystresową, ponieważ w tym dniu uczniowie prezentowali się podczas przeglądu wesołej piosenki karaoke. Uczniowie oklaskiwali uczestników i chętnie uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu.

Wyróżnienie w tym roku otrzymała: Melania Geller z klasy 6, która porwała wszystkich do wspólnej zabawy i śpiewu utworem „Zakryj”(Sarsa). Wspaniały występ zaprezentowali uczniowie klasy 5 z piosenką „Oczy zielone”. Julia Kuźniar błyszczała w piosence „Nothing hold me back”, a Karolina Szafarczyk oczarowała piosenką „Runnin”. Pięknie śpiewała piosenkę „Forgive me friend” solo Sara Grzeszolska, a w trio z Natalia Szczerecka i Laurą Kowalski rozgrzały publiczność utworem Roksana Węgiel –„ Anyone I Want To Be”. Odważnie wystąpili także chłopcy z klasy 6: Jakub Grzeszolski, Jakub Cieślok i Kamil Bisgwa, śpiewając „ PPAP (Pen Pineapple Apple Pen). Profesjonalny występ należał do Miriam Elbin, śpiewającej piosenkę „Najpiękniejsza z klasy”. Paulina Malik i Emilia Dembończyk przybliżyły nam harcerskie klimaty i zaśpiewały „Krajkę”. Cały show prowadzili uczniowie klasy 5: Alex Cyba i Jakub Bolisęga. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

W drugiej części tej imprezy uczennice klasy 6: Karolina Szafarczyk i Melanie Wawrzinek prowadziły „Przebranie związane z moim zainteresowaniem” . Chętni uczniowie zaprezentowali się w przebraniach i powiedzieli, na czym się interesują: Melania Geller – wizażystka, Miriam Elbin – piosenkarstwo, Julia Kuźniar – mażoretka, Patrycja Cichoń i Sara Grzeszolska – gimnastyka akrobatycza, Karolina Szfarczyk – muzyk, akordeonistka, Karol Pytlik i Olek Kostka - piłka nożna, Melanie Wawrzinek, Agata Cichoń i Nicola Cichoń – jeździectwo, Wiktoria Gwóźdź – malarstwo artystyczne, Emili Dembończyk i Paulina Malik – harcerstwo. Może kiedyś, w przyszłości będą słani i o nich dużo dobrego usłyszymy?

Uczniowie z okazji tego dnia także przebrali się na wesoło i kolorowo, a także przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki.

W piątek z okazji Światowego Dnia Wody - w szkole piliśmy tylko to, co najzdrowsze i najcenniejsze – wodę.

Każdy uczeń otrzymał miły upominek z okazji tygodnia profilaktyki, aby na dłużej zapamiętać wspólne prozdrowotne działania.

Gabriela Loch