Tydzień uprzejmości

W dniach 5.10-12.10 w naszej szkole odbywał się "Tydzień Uprzejmości". Głównym celem było propagowanie wśród uczniów życzliwości i uprzejmości oraz integracja klasowa i międzyklasowa.
Zajęcia odbywały się zarówno na zajęciach obowiązkowych, jaki i po nich. Uczniowie na lekcjach z wychowawcą wykonywali różnymi technikami napisy ze zwrotami grzecznościowymi oraz uczestniczyli w dyskusji na temat: Uśmiech nic nie waży, a tak ciężko jest niekiedy nosić go na twarzy…”. Ponadto uczniowie po lekcjach razem z wychowawcą przygotowywali plakaty na temat szeroko rozumianej uprzejmości. Wszyscy członkowie społeczności szkolnej przesyłali sobie miłe podziękowania oraz dowcipy, które umieszczono na tablicy. Najciekawszą atrakcją okazała się gra terenowa przygotowana przez Panie K. Pisulę i A. Knop. Uczniowie rozwiązywali szereg zadań związanych z uprzejmością, m. in. rozwiązywali rebusy, wskazywali w sytuacjach niepoprawne zachowania, do sytuacji niepoprawnych dopasowywali prawidłowe, układali wierszyk i wśród garderoby wybierali strój stosowny do operetki.
Kulminacją tygodnia uprzejmości było wybranie w każdej kasie Króla i Królowej Uprzejmości:
klasa II: Eliza Tłuczykont i Jan Albert
klasa III: Paulina Malik i Aleksander Plottek
klasa IV: Nikola Cichoń i Daniel Piwko
klasa V: Julia Plotek i Dominik Wąs oraz Adrian Mikołajczyk
klasa VI: Paulina Piwko i Marcin Obst oraz Paweł Nagórzański
Gratulujemy tak wspaniałych postaw:)