Nowe książki

NOWE KSIĄŻKI JUŻ SĄ :)
W poniedziałek 10 października dotarła do nas długo oczekiwana przesyłka. W godzinach przedpołudniowych kurier przywiózł nam nowiusieńkie, pachnące drukiem oraz długo wyczekiwane książki, które zostały zakupione w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa". Ktoś mógłby zapytać: "Jak to jest możliwe, że młodzież i dzieci czekają na książki?". Już odpowiadamy. To my uczniowie, my rodzice i my nauczyciele proponowaliśmy zakup nowości do naszej szkolnej biblioteki, więc lista była szczegółowo uzgodniona. Wiemy również, że nasza pani bibliotekarka prosiła panią kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Cisku oraz panią kierownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej o konsultację w sprawie wybranej przez nas listy utworów.
Czekaliśmy również na lektury, których wybór był szczególnie trudny, gdyż poszukiwaliśmy wydawnictw, które oferowały książki ze specjalną czcionką ułatwiającą czytanie. Wśród książek z literatury pięknej mamy również utwory przybliżające nam problemy współczesnego świata np.: "Moja mama ma raka" czy "Tomek ma ADHD".
Chociaż książki zostały dostarczone do szkoły 10. pażdziernika to pierwsze wypożyczenia nowości wystąpiły dopiero 19 października. Przez ten krótki czas uczniowie i pani bibliotekarka przyjmowali książki na "stan biblioteki", czyli: nadawano numery, pieczątkowano, zakładano karty książki oraz obkładano nowe pozycje specjalną folią, aby przedłużyć życie książki. Pierwszą książkę wypożyczył Aleks z klasy 5, a później to, aż trudno zliczyć tylu przybyło czytelników po akcji promocyjnej aktywu bibliotecznego. Wszystkim życzymy przyjemnych wrażeń podczas lektury.